Hizmet Sözleşmesi

Madde 1 - Sözleşme Tarafları

1.1 Gümüşsuyu Cad. Odin Ticaret Merkezi  No:183 Topkapı/İstanbul  adresinde faliyet gösteren PAPİRÜS KAĞITÇILIK MATBAACILIK SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.’ye ait web sitesi olan www.onlinematbaasitesi.com (bundan sonra kısaca onlinematbaasitesi.com olarak anılacaktır)  sitesinden sipariş verirken elektronik olarak onay veren “müşteri” arasındadır.

Madde 2 - Konu

2.1 İşbu sözleşmenin konusu ; onlinematbaasitesi.com internet sitesi üzerinden sipariş verecek müşteri ile onlinematbaasitesi.com’un karşılıklı yükümlülükleridir.

Madde 3 - Sorumluluklar

3.1 Kullanıcılar müşteri olabilmek için kendi belirledikleri şifre ile üye olabilir. Müşteri sipariş formunda belirtilen bilgileri doldurmak, hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları onaylayarak, gizlilik politikasına uygun davranacağını taahhüt ederek üyelik işlemini gerçekleştirebilir. Üyelik işlemlerinin tamamlanması, hizmet sözleşmesi kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesi ve bu sözleşme eklerinde yer alan belgelerde belirtilen hak ve yükümlülüklerin kabul edildiği anlamına gelir.

3.2 Üyeliği dondurulan, üyeliği yasaklanan kullanıcının başka bir kullanıcı hesabı ile üye olması yasaktır.

3.3 Onlinematbaasitesi.com, her hangi bir gerekçe göstermeden, bildirimsiz ve tazminatsız üyeliğe son verme ve dondurma hakkına sahiptir. Üyeliğin dondurulması veya sona erdirilmesi durumunda onlinematbaasitesi.com’dan herhangi bir ad altında tazminat ve gider talebinde bulunulamaz.

Madde 4 - Hak ve Yükümlülükler

4.1 Müşteri’nin Hak ve Yükümlülükleri:

4.1.1 Müşteri onlinematbaasitesi.com üzerinden ve hakkında gerçekleştireceği her türlü işlem ve eylemde iş bu sözleşme koşullarına, kanuna, ahlaka ve adaba, temel ve ticari dürüstlük ilkelerine uyacağını kabul ve taahhüt eder.

4.1.2 Onlinematbaasitesi.com, yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Müşteri’nin kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşabilir.

4.1.3 Müşteri üye olurken veya sipariş verirken kullandığı kullanıcı adı, şifre, ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Bu bilgilerin doğru olmasından ve 3. şahıslarla paylaşılmasından Müşteri bizzat kendisi sorumludur. Bilgilerin doğruluğu ve 3. şahıslarla paylaşılan bilgiler konusunda yaşanacak sorun ve zararlardan Müşteri sorumludur.

4.1.4 Müşteri çalışma yükle bölümünden göndereceği sipariş dosyalarının onlinematbaasitesi.com’da ürün bölümünde yer alan tasarım ölçü ve kurallarına göre göndermekle yükümlüdür. İlgili tasarım ölçü ve kuralları dışında gönderilen dosyalarda oluşacak olan zararlardan müşterinin kendisi sorumludur.

4.1.5 Müşteri, tasarımı tasarım ekibimiz tarafından yapılmış işleri, sadece tasarımsal olarak değil, harf, rakam, imla vs. açısından da kontrol etmek zorundadır. Müşterinin tasarım onayı verdiği işlerdeki hata nedeni ile oluşacak zararlardan kendisi sorumludur. Onlinematbaasitesi.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecek ve zarar tazmininde bulunmayacaktır. 

4.1.6 Müşteri işlerini gönderirken Kredi kartı, Havale, EFT kanalları ile ödeme yapabilmekte olup, işin baskıya girmesi için ödemenin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Gönderdiği sipariş gurubunda yer alan bütün ürünlerin ödemesini tek seferde yapmakla yükümlüdür. Aksi halde yapılan eksik ödeme gruptaki hangi işlerin basılmasına yeterli ise, önem sırası gözetmeksizin sadece o işleri basılacaktır.

4.1.7 Müşteri siparişi baskıya alındıktan sonra iptal edemez, geri ödeme talep edemez. Müşteri iptal işlemini sadece “Onay Bekliyor” konumundayken gerçekleştirebilir. Müşteri siparişini iptal koşullarına uygun gerçekleştirdikten sonra ücreti geri talep edebilir. Geri talep edilen ücret 15 gün içerisinde ödemenin yapıldığı yol ile (havale, eft, kredi kartı vb.) geri ödeme yapılacaktır.

4.1.8 Ofset üretimde toplu olarak baskı yapıldığı için, renk tonlarında %0-15 kadar farklılık olabilir. Bu tür durumlarda sorumluluk firmamıza ait değildir.

4.1.9 Ofset üretimde toplu olarak baskı yapıldığı için, adetlerde üretim sürecindeki aşamaların yoğunluğuna bağlı olarak %1-10 kadar fire olabilir. Bu tür durumlarda sistemin gereği olarak ortaya çıkmış olan bir eksiklik olduğundan sorumluluk kabul edilmez.

4.2 Onlinematbaasitesi.com’un Hak ve Yükümlülükleri

4.2.1 Onlinematbaasitesi.com, site üzerinden gönderilen dosyaları ödemesi tam olarak yapıldıktan sonra her ürünün açıklamasında yer alan baskı özellikleri ve teslim tarihi dahilinde basıp göndermekle yükümlüdür. Ürünler tahmini kargo tarihinden itibaren 2 iş günü önce ya da sonra çıkabilir.

4.2.2 Onlinematbaasitesi.com, Gizlilik sözleşmesine uymakla yükümlüdür.

Madde 5 - Hizmet Bedeli

5.1 Onlinematbaasitesi.com, üyeliği için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

5.2 Müşteri seçtiği ürün ve özelliklerine göre baskı ve kargo bedeli ödemektedir.

Madde 6 - Kampanya ve Fiyatlar

6.1 Onlinematbaasitesi.com’da devam eden kampanyaların süresi Onlinematbaasitesi.com tarafından belirlenir ve bitiş ve başlangıç tarihi saklıdır.

6.2 Onlinematbaasitesi.com fiyat listesinde bulunan teslim sürelerinde ve fiyatlarda değişiklik yapabilir. Değişiklik tarihi saklıdır.

6.3 Ürün fiyatlarının KDV dahil fiyatları ayrıca belirtilmiştir.

Madde 7 - Sözleşme Değişiklikleri

7.1 Onlinematbaasitesi.com, iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak uygun göreceği bir zamanda değiştirebilir. Bu değişiklik Onlinematbaasitesi.com’dan veya üyelerin email adreslerine bildirilecektir.

Madde 8 - Mücbir Sebepler

 

Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Onlinematbaasitesi.com iş bu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya gerçekleştirememesi durumununda herhangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.

Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır.

 

Madde 9 - Kontrol Sorumluluğu

9.1 Müşteri’nin göndermiş olduğu sipariş tasarım ekibimiz tarafından askıya alınıp bilgi istendiğinde, gönderilecek bilgiyi kontrol etmek müşterinin sorumluluğundadır. Müşterinin geri bildirim yapmadığı taktirde yaşanacak olan gecikmeden Onlinematbaasitesi.com sorumlu değildir.

Ürünler tahmini kargo tarihinden itibaren 2 iş günü önce ya da sonra çıkabilir.

Madde 10 - Geri İade

10.1 Üzerinde kişiye veya firmaya ait bilgilerin bulunduğu ürünlerinin geri iadesi yapılmamaktadır. Onlinematbaasitesi.com’dan kaynaklı hatalarda ürünün yenisi yapılarak müşteriye ücretsiz kargo ile teslimatı yapılır. 

Madde 11 - Hükümler

11.1 İşbu sözleşme taraflar yukarıda bulunan yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır, yukarıda bulunan yükümlülükler yerine getirilmediği taktirde karar mercii İstanbul mahkeme ve icra daireleridir.

Madde 12 - Bildirimler

12.1 İş bu sözleşmeyi kabul eden kullanıcılar sms ve e-posta aracılığı ile ürünler, fiyatlar ve kampanya detayları içeren bildirim mesajlarını almayı kabul etmiştir. Bildirim mesajlarının taraflarına ulaşmasını istemeyen kullanıcılar için kullanıcı profil kısmında değişiklik opsiyonu verilmiştir.